Се Приклучат На Непослушен Листа

Приклучи се на заедницата на возрасни игри ентузијасти


Крос-Платформа Оптимизација

Овие игри се кандидира изедначи на било кој уред


Бесплатни Xxx Игри

Најжешките секс игри доаѓаат до вас за слободни

Cdg Секс Игри: Ексклузивни Бесплатни Интернет Пребарувач Порно Игри

Од Внатрешноста На Игра

 
Игра За Слободни Сега

Возрасни игри против coronavirus: да го Направите вистинскиот избор

Постојат многу возрасни игри, овие денови. Сепак, една игра производител најде идеален и, исто така, единствен начин за да ги промовира своите игра за слободни и, во исто време, се поднесе жалба до опасност од ширење coronavirus инфекција. Видео игра производител Kagami Работи одлучи да се дистрибуираат 90,000 бесплатни копии на возрасни игри, со најдобри еден нарече Огледало на Кинески, да ги задржи луѓето во своите домови и на тој начин да се намали ширењето на инфекција. Сите граѓани таму треба да направите за да добиете оваа игра е да се бирање на телефонски број, означен како дел од промоцијата на оваа компанија наречена "Wuhan, ние сме со вас!".

Играта нуди голем избор на девојки кои ќе се "задржи компанија" со играчите додека го крие од вирусот во куќата. Промоцијата на оваа компанија се покажа како добар бизнис потег, како што е докажано со фактот дека Kagami, по само еден ден на дистрибуција на возрасни игри, мораше да се обезбеди дополнителна 20,000 бесплатно симнување. Огледалото ја нагласува scantily облечени девојки кои играчот треба да ги победи во различни загатки кои треба да ги исклучите. Играта е дистрибуиран за 0.,79 долари, па Kagami не изгуби многу пари со давање далеку, и бесплатен публицитет се вратени на нив многу пати повеќе.

Иако некои се осудени на компанијата за користење на вирус кој се инфицирани и убија многу луѓе во Кина, многу се согласувам дека овој потег ги охрабрува безбедно однесување. Играта води играчи за да остане безбедно во своите домови, и тоа исто така ја потенцира важноста на миење на рацете, како е можно почесто, што е секако добар совет - дали епидемија е во тек или не.

Nintendo би сакал да видам возрасни игри за повозрасната публика на својата Switch конзола

Иако Nintendo е донесена на улогата на издавачот на семејството игри, компанијата се чини дека да се движат подалеку од која маркетинг стратегија и подготовка за да плива во малку позрел води. Nintendo се чини дека имаат намера да се движат подалеку од својата традиционална улога како издавач на семејството игри. Со други зборови, според една статија во The Wall Street Journal, овој Јапонски компанија, наводно, ги поттикнува на програмерите да се донесе возрасни игри за повозрасната публика за нивната Switch конзола.

Во прилог на пеколни крвопролевањето во Несреќата и војната во Wolfenstein 2, можеме да очекуваме други, но, исто така, малку различни возрасни игри на првиот хибрид конзола. Имено, Шиноби Refle: Senran Kagura, игра во која сте масажа секси девојки, и Ноќи на Сино 2: Невестата на Новата Месечина, акција RPG со scantily со голи женски ликови, е да дојдат за да се Префрлите., Згора на тоа, претходно, тоа беше потврдено дека ќе биде пукање роговиден девојки во Gal Пиштол 2 со pheromone на Прекинувачот, како и, кој ја изненади игра програмери себе, бидејќи тие не очекував ваков наслов некогаш доаѓаат на живот на Нинтендо конзола.

Nintendo е барајќи некои насилни или ризично видео игра издавачи за да се обезбеди малку поинаква содржина за нивно Префрлање конзола да се оцрни семејство-само уред производителите' сликата. Некои програмери се тврди дека Нинтендо има "биле пасивни досега" кога станува збор за насилна и ризично наслови. Сепак, истото не може да се каже за нивните тековни став. Од друга страна, Nintendo изјави дека тоа е "како со книги, телевизија, и на филмови, различни содржини се наменети за различни публики "., Тоа не е претерување да се каже дека проширувањето на собирање на возрасни игри на Прекинувачот е незгодно начин Нинтендо има намера да се бори со конкуренцијата претставена од страна на преостанатиот продажбата на PlayStation 4 и Xbox Еден X конзола.

Порнографски верзија на Final Fantasy XV не вреди да се чека 10 години за

Набрзо по објавувањето на Final Fantasy XV, кои сме биле на чекање за десет години, порно пародија излезе дека беше побрза и не е ни приближно толку добар, толку многу што бевме дури и малку навредени. Final Fantasy XV е игра која беше работеше на десет години, и дека поминав низ сè за да конечно успеа да ги воодушеви своите лојални публика. Целосна Услуга Станица е порнографски пародија на Brazzers компанија, uncharacteristically побрза и сосема неуспешен обид кај возрасни игри., Ќе им кажам на недостаток на линкови и видеа во оваа вест за очигледни причини, но доверба нас - тоа не е дека ти си пропуштаа премногу.

Дури и насловот по себе не е ни блиску до оригиналниот, иако ние ќе признаат дека нивното лого е доста добар. Но, по логото, сè беше во ред. Главниот лик е ќелава Шон Заднината, иако Final Fantasy XV нема ќелава знаци, а главна женска улога е Nikki Бенц, кои би требало да претставуваат Синди. Сепак, Синди има кратка руса коса, и Nikki има долга костенлива и очигледно нема никаква идеја за автомобили.

Филмот е опис е малку смешно, но тоа е доволно експлицитна за да се направи ни двоумете се за давање, и што ни кажува тоа е подобро да не го допре. Ние може да го парафразираме на заговор, иако, и филмот е премиса е дека Nikki поправки Шон автомобил во пустината, кога тие се нападнати од страна на трол дека Nikki убива, по што тој открива тоа не е само чудовиште тој се случува да се справи со. Тоа е јасно на вас она што е insinuated тука. Како фан на возрасни игри, се ви е на вас како разочарани како што сме ние?

Ние се обидовме Haydee - игра за возрасни и пациентите (18+)

Haydee како еден инди титулата со малку старомодна игра механика доста изненадувачки shreds меѓу возрасни игри, но тоа не е само поради лик е преголеми гради. По сите, игра навистина има многу содржина. Како и многу други возрасни игри, тоа би можело да биде интересно за малку постарите гејмери меѓу вас кои имаат трпение за повеќе тешко и збунувачки загатки и акција моменти кои ги следат подоцна "соби". Патем, играта има околу 160 "соби", велат програмерите.

Игра За Слободни Сега