Futu Tek Lista E Të Këqinjve

Bashkohu me komunitetin e entuziastëve të lojrave të rritur


Optimizim I Ndër-Platformës

Këto lojra janë të qeta në çdo pajisje.


Lojë E Lirë.

Lojrat më seksi po vijnë tek ju falas.

Lojëra Seksi Cdg: Lojra Ekskluzive Pornografike Falas Shfletuesi

Nga Brenda Lojës

 
Luaj Falas Tani

Lojrat e të rriturve kundër koronavirit: Bëni zgjedhjen e duhur

Ka shumë lojëra të rriturish këto ditë. Megjithatë, një krijues loje ka gjetur një mënyrë ideale dhe gjithashtu unike për të nxitur lojën e saj falas dhe, në të njëjtën kohë, bën thirrje ndaj rrezikut të përhapjes së infeksionit koronavir. Prodhuesi I lojrave Video Kagami Punon ka vendosur të shpërndajë 90,000 kopje falas të lojrave të të rriturve, me Më të mirin Të quajtur Pasqyrë Kinezëve, për t'i mbajtur njerëzit në shtëpitë e tyre dhe kështu të zvogëlojë përhapjen e infeksionit. Të gjithë shtetasit atje duhet të bëjnë për të arritur në këtë lojë është t'i bien numrit të telefonit, të theksuar si pjesë e nxitjes së kësaj kompanie të quajtur "Uuan, ne jemi me ju!".

Loja ofron një përzgjedhje të madhe vajzash që do të "mbajnë shoqëri" me lojtarët ndërsa fshihen nga virusi në shtëpi. Promovimi i kësaj kompanie u vërtetua të jetë një masë e mirë biznesi, siç u vërtetua nga fakti se Kagami, pas vetëm një dite shpërndarjeje të lojrave të rriturish, duhej të jepte 20,000 shkarkime shtesë falas. Pasqyra thekson vajzat e veshura me skanturë që lojtari duhet të mposhtë në enigma të ndryshme për t'i hequr. Loja shpërndahet për 0.,79 dollarë, kështu Që Kagami nuk humbet shumë para duke i dhënë dhe publiciteti falas u kthehet atyre shumë herë.

Megjithëse disa e kanë dënuar kompaninë për përdorimin e një virusi që infektoi dhe vrau shumë njerëz në Kinë, shumë janë dakord se masa inkurajon sjelljen e sigurtë. Loja i bën lojtarët të qëndrojnë të sigurtë në shtëpitë e tyre dhe gjithashtu nënvizon rëndësinë e larjes së duarve të tyre sa më shpesh të jetë e mundur, gjë që është padyshim këshillë e mirë - nëse një epidemi vazhdon apo jo.

Nintendo do të donte të shihte lojëra të rriturish për një audiencë më të pjekur në konsolën E Tij Të Shkëmbimit

Ndonse Nintendo ka marrë rolin e botuesit të lojrave familjare, kompania duket se po largohet nga kjo strategji marketingu dhe po përgatitet të notojë në ujra pak më të pjekur. Nintendo duket se ka ndërmend të largohet nga roli tradicional i saj si botues i lojrave familjare. Me fjalë të tjera, sipas një artikulli në Gazetën E Uoll Stritit, kjo kompani Japoneze thuhet se inkurajon zhvilluesit të sjellin lojra të rriturish për shikues më të pjekur në konsolën e Tyre Të Shkëmbimit.

Përveç gjakderdhjes ferrare Në Dënim dhe luftës Në Volfenstein 2, ne mund të presim lojra të tjera por gjithashtu pak të ndryshme të rriturish në konsolën e parë hibride. Pikërisht, Refle Shinobi: Senran Kagura, një lojë në të cilën ju masazhoni vajza seksi dhe Netët E Azure 2: Nusja e Hënës Së Re, NJË RPG veprimi me karaktere me skantazh femrash, po Vjen për T'u Ndërruar., Mbi të gjitha, u konfirmua se do të qëllonim vajza me brirë në Gal Gun 2 me një fermon gjithashtu, gjë që habiti zhvilluesit e lojës vetë sepse ata nuk prisnin që një titull i tillë të vinte në jetë në konsolën e Nintendos.

Nintendo po u kërkon disa botuesve të dhunshëm apo të rrezikshëm të lojrave video të japin përmbajtje pak të ndryshme për konsolën E Tyre Të Shkëmbimit për të dëmtuar imazhin e prodhuesve të paisjeve në familje. Disa zhvillues pretendojnë se Nintendo ka "qenë pasive deri tani" kur vjen puna te titujt e dhunshëm dhe të rrezikshëm. Megjithatë, e njëjta gjë nuk mund të thuhet për qëndrimin e tyre aktual. Nga ana tjetër, Nintendo pohoi se është "si me librat, televizionet dhe filmat; përmbajtje e ndryshme synon për shikues të ndryshëm "., Nuk është ekzagjerim të thuash se zgjerimi i grumbullimit të lojrave të të rriturve Në Ndryshim është një mënyrë e ndërlikuar që Nintendo ka ndërmend të luftojë konkurimin e përfaqësuar nga shitjet e shquara të PlayStation 4 dhe konsola Xbox Një X.

Versioni pornografik I FANTAZISË Finale XV nuk ia vlen të presësh 10 vjet për të.

Shpejt pas lëshimit Të Fantazisë Së Fundit XV, të cilën e kishim pritur për dhjetë vjet, doli një parodi pornoje që u nxitua dhe jo aq mirë, aq shumë sa të ishim edhe pak të ofenduar. Fantazia e fundit XV ishte një lojë në të cilën u punua për dhjetë vjet dhe kjo kaloi gjithçka për të arritur më në fund të gëzonte audiencën e saj besnike. Stacioni I Shërbimit të plotë është një parodi pornografike e kompanisë Brazers, pa karakter nxitoi dhe një përpjekje krejtësisht e dështuar midis lojrave të të rriturve., Do të thuash mungesë lidhjesh dhe videosh në këto lajme për arsye të dukshme, por besomë, nuk është se të mungojnë shumë.

Edhe vetë titulli nuk është as afër origjinalit, megjithëse do të pranojmë se logoja e tyre është mjaft e mirë. Por pas logos, gjithçka shkoi keq. Karakteri kryesor është tullac Shon Paligjshëm, ndonse Fantazia E Fundit XV nuk ka karaktere tullac dhe roli kryesor i femrës Është Niki Benz, e cila supozohet të përfaqësojë Sindin. Megjithatë, Sindi ka flokë të shkurtra bjonde, Dhe Niki ka ngjyrë kafe të gjatë dhe duket qartë që Nuk e ka idenë për makinat.

Përshkrimi i filmit është pak qesharake, por është mjaft i qartë që të na bëjë të hezitojmë ta citojmë, dhe kjo na thotë se është më mirë të mos e prekim. Ne mund ta parafrazojmë komplotin, dhe premtimi i filmit është Se Niki rregullon makinën E Sean-it në shkretëtirë kur sulmohen nga një përbindësh që Niki vret, pas të cilit ai zbulon se nuk është i vetmi përbindësh me të cilin do të merret. Është e qartë për ju se çfarë është duke u insinuar këtu. Si tifoze e lojrave të të rriturve, a je aq i zhgënjyer sa edhe ne?

Provuam Haydee - një lojë për të rriturit dhe pacientët (18+)

Haydee si një titull indie me pak mekanikë të modës së vjetër mjaft çuditërisht të ndara mes lojrave të të rriturve, por kjo nuk është vetëm për shkak të gjoksit të madh të protagonistit. Në fund të fundit, loja ka shumë përmbajtje. Si shumë lojëra të tjera të rriturish, mund të jetë interesante për disa lojtarë pak më të vjetër midis jush që kanë durimin për enigma gjithnjë e më të vështira dhe konfuze dhe momentet e veprimit që pasojnë më pas "dhomat". Meqë ra fjala, loja ka rreth 160 "dhoma", thonë zhvilluesit.

Luaj Falas Tani